KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12894247
nr 1289 4247
Stig Borglind
(1892-1965), Sverige
Etsning, "Midsommar". Signerad. Motivet: 19x20 cm
Stig Borglind, svensk målare, grafiker född 1892, död 1965.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 18 november 2019
kl 20:29:17
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
700 kr
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
800 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
Stig Borglind
Läs mer om Stig Borglind